26114494


Mūsu uzņēmumā strādā profesionālas brigādes, kas specializējušās jumta seguma uzklāšanā. Lai kādu jumtu veidu Jūs izvēlētos, mums ir zināšanas, pieredze, kā arī atsaucīgi darbinieki, kas realizēs Jūsu ieceres. Esam lepni, ka tikai pāris gadu laikā mums izdevies nomainīt un uzstādīt jumta segumus jau vairāk kā 60 objektos.
Pakalpojuma veids Mērvienība Cena, Eur bez materiāliem Pakalpojuma veids Mērvienība Cena, Eur
Šīfera demontāža bez utilizācijas  m2 3,10 Jumta koka konstrukciju (siju) montāža m2 14 
Jumtu siltumizolācija ar ISOPLAAT paneļiem m2 4,00 Pretkondensāta plēves ieklāšana m2 1,25
Mūrlatas uzstādīšana t/m 6,10 Latojums m2 4,9
OSB plāksnes montāža m2 5 Uzklāt kausējamo ruberoīdu (2-kārtas) m2 5,9
Bitumeņa dakstiņu montāža m2 8,1 Metāla dakstiņu montāža m2 7
Māla vai polimēra dakstiņu montāža  m2 11 Valcprofila montāža m2 11,2
Koka šindeļu montāža m2 16 Bezasbesta šīfera montāža m2 6,7
Jumta seguma ONDULINE montāža m2 5,5 Jumta logu montāža gab 150
Sniega barjeras montāža t/m  6 Dūmvadu apdare gab 75
Ūdens noteksistēmas uzstādīšana t/m 5 Jumta kāpnes montāža gab 12
Ventilācijas kanālu uzstādīšana gab 35 Jumta vējmalas uzstādīšana t/m  3,5
Zibensnovedēja uzstādīšana t/m 5 Skārda lāseņa uzstādīšana t/m 4
Jumta kores montāža t/m 4,5 Jumta siltināšana - mansarda m2 5,75

Image description
Image description

Tennis Club

Viens no izplatītākajiem jumtu segumu veidiem Latvijā. Pieejams dažādās krāsās un formās (viļņotas, profilētas un valcētas skārda loksnes), tādēļ arī to ieklāšana var atšķirties. Metāla profiliem ir ilgs kalpošanas laiks, augsta krāsas noturība un laba pretkorozijas noturība. Metāla jumtu montāžas izmaksas ir zemākas salīdzinājumā ar bitumena vai keramikas dakstiņiem.
Bitumena viļņotās loksnes ir populāra izvēle jumtu segumu ekonomiskajā segmentā. Tās tiek ražotas no organisko šķiedru kompozītmateriāla (kartona), piesūcinot to ar krāsu un bitumenu. Loksnes ir viegli ieklājamas, vizuāli izskatās tikpat labi kā dārgāki jumta segumi, taču bitumena loksnēm ir īsāks kalpošanas laiks.
Bitumena šindeļi veidoti no stiklašķiedras pamata, kas pārklāti ar polimēru bituma maisījumu. Bitumena šindeļi ir plāni un lokani, tādēļ tos var ieklāt uz sarežģītas formas jumtiem. Šindeļiem saulē uzkarstot, tie izveido divkāršu hidroizolācijas slāni, kas nodrošina jumta hermētiskumu. Bituma šindeļu ieklāšana ir vienkārša, taču darbietilpīga, jo naglu skaits var sasniegt pat 40 naglas uz vienu kvadrātmetru.
Image description

Image description

Tennis Club

Viena no vērtīgākajām māla dakstiņu priekšrocībām ir izturība pret apkārtējās vides ietekmi – mitrumu, ultravioleto starojumu, temperatūras svārstībām. Vidējais dakstiņu kalpošanas ilgums ir 50 – 100 gadi, turklāt, gadiem ejot, dakstiņu jumts kļūst tikai skaistāks un interesantāks. Dakstiņiem, salīdzinot ar citiem jumta segumiem, ir lielāks svars, tāpēc ir būtiski pievērst uzmanību jumta konstrukcijām.
Modificētā bitumena jumta seguma materiāli tiek izmantoti lēzeno jumtu ieklāšanai un hidroizolācijas darbiem. Tie ar gāzes degļa palīdzību tiek piekausēti pie Jumta pārseguma. Ruļļmateriālu jumta priekšrocība ir tā ātrā un vienkāršā ieklāšana, kā arī seguma salīdzinoši zemās izmaksas. Lai jumta segums kalpotu ilgāk un varētu izvairīties no ūdens tecēšanas riska, tas tiek ieklāts divās kārtās.
Bezazbesta šīferis tiek ražots no cementa, kaļķa un celulozes šķiedras. Bezazbesta viļņotās loksnes ir elastīgākas par azbesta šīfera loksnēm, tās pieejamas dažādās krāsās. Loksnes tiek stiprinātas pie jumta latām ar skrūvēm vai naglām, līdzīgi kā azbesta šīferi - tā arī ir šī jumta seguma priekšrocība, jo, ieklājot to, nav nepieciešams mainīt jumta konstrukciju vai latojumu. Trūkumi - kaut arī šis jumta seguma veids ir jauns, tas tomēr nedaudz atgādina padomju laika azbesta šīfera loksnes.

Kas jāņem vērā, izvēloties jumta seguma veidu?

- Ugunsizturība. Viens no būtiskākajiem faktoriem. Dažādi jumta segumi izceļas ar atšķirīga līmeņa ugunsdrošību, un šis aspekts vienmēr ir jāņem vērā, izvēloties drošu un izturīgu materiālu. Tāpat svarīgi, lai uguns radītu bojājumu rezultātā sabojāto vietu varētu viegli salabot.
- Atbilstība klimatam: Latvijā piedzīvojam gan karstumu, gan salu, stipru lietu, sniegu un pat vētras, tādēļ jāraugās, kuri jumta segumu veidi ir piemērotākie un izturīgākie ilgtermiņā un ļoti dažādos laika apstākļos.
- Skaņas izolācijas efektivitāte: skaļa lietus lāšu sišanās pret jumtu vai vēja radītais troksnis mājoklī samazina komforta līmeni, tādēļ vērts izpētīt, kuri jumta segumi nodrošina efektīvu skaņas izolāciju.
- Dabas saudzēšana: mūsdienās pircējiem ir svarīgas ne tikai jumta seguma izmaksas, bet arī tā ietekme uz dabu, proti, materiāla sastāvs, ilgtspēja un ietekme uz cilvēkiem un dabu.
- Ieklāšanas specifika: ja plānojat jumta montāžas darbus veikt paši, meklējiet segumu, kura ieklāšana ir vienkārša un ērta. Tāpat uzmanība jāpievērš arī montāžas izmaksām, jo ne vienmēr lēti jumta segumi nodrošina izmaksu ziņā efektīvu un vieglu montāžu.
- Kalpošanas ilgums: katram materiālam ir atšķirīgs mūžs. Ir dārgāki segumi, kas spēs kalpot pat ilgāk nekā 100 gadus, kamēr lētākais jumta segums sagādās papildu raizes un izmaksas jau pēc 10 vai pat mazāk gadiem.

Populāri jumta siltināšanas risinājumi

Mūsdienās ir pieejami dažādi jumta siltināšanai paredzēti materiāli. Konkrētais materiāls jāpielāgo gan ēkas un telpu specifikai, gan objekta izmantošanai un būves konstrukcijai.
Populāri jumta siltināšanas materiāli ir:
  • putu polistirols jeb EPS,
  • minerālvate,
  • ekovate,
  • termovate,
  • putu polistirola un grafīta granulas,
  • putustikls,
  • kaņepju un kokšķiedras vate,
  • kokšķiedras plātnes,
  • fibrolīta plātnes,
  • magnezīta loksnes.

Kāda biezuma siltumizolāciju jumtam izvēlēties?
Jumta siltināšanas biezums lielā mērā ir atkarīgs no izmantotā materiāla, vēlamā energoefektivitātes līmeņa, siltumnoplūdes apjoma un siltināšanas metodes. Piemēram, izmantojot minerālvati, siltinājumu klāj 150 līdz 200 mm biezumā. Savukārt Isoplaat kokšķiedras paneļi pieejami atšķirīgos biezumos, līdz pat 250 mm.
Galvenās atšķirības starp jumta spārēm un kopnēm:
Izvēloties - ēkai uzstādīt jumta kopnes vai spāres, ir jāņem vērā, ar kādām īpašībām tās izceļas.
Jumta spāres:
- Jumta spāru konstrukcijas ļauj pielāgot katru spāri individuāli, veicot izmaiņas uz vietas, objektā;
- Labs variants nelielām būvēm;
- Bez nesošās starpsienas var uzstādīt ēkās līdz sešiem metriem;
- Konstrukcija cenas ziņā ir ievērojami lētāka nekā koka kopnes.
Jumta kopnes:
- Koka kopnes iepriekš precīzi izveido dizaina programmā un izgatavo rūpnīcā, nogādājot objektā jau gatavu konstrukciju;
- Ļoti elastīgs risinājums, kuru var mainīt un pārplānot;
- Montāžu var veikt pašu spēkiem, uzstādīšana aizņem tikai pāris dienas;
- Laidumam līdz 35m nav vajadzīga nesošā starpsiena;
- Montāža ievērojami lētāka nekā spārēm.

Dažādu jumta konstrukcijas veidu priekšrocības

- Divslīpju jumts
Klasiska izvēle, ko ēkām izmanto visbiežāk. Divslīpju jumta konstrukcija nodrošina efektīvu nokrišņu notecēšanu, tai ir piemērots teju ikviens seguma tips, tostarp, dakstiņveida, viļņveida vai trapecveida.
- Vienslīpes jumts
Salīdzinot ar citiem veidiem, šis ir ļoti vienkāršs, tādēļ konstrukciju biežāk izmanto saimniecības ēkām.
- Četrslīpju jumts
Sarežģīts veids, kuram arī ir daudzveidīgi jumta konstrukcijas elementi, tāpēc arī izmaksas un montāža prasīs kā vairāk laika, tā līdzekļu.
- Plakanais jumts
Bieži izmantots dzīvokļu mājās, jo to var uzstādīt ātri un arī jumta segumi cenas ziņā ir salīdzinoši izdevīgi.
- Asimetrisks jumts
Retāk izmantota izvēle, kur apvienotas dažādas formas un slīpumi. Sarežģītāka uzstādīšana un apkope.
Domus Būve

Processing video...